۰۹ تیر ۰۱

جزوه المپیاد شیمی

چطور هم در کنکور و هم در المپیاد شیمی موفق شویم؟

سوال کاربر شیمی‌پدیا mobina:

سلام خسته نباشید. من تازه میرم کلاس دهم و در طول تابستان کتاب شیمی دهم فصل اول رو تموم کردم و کنار جزوه از مبتکران شیمی 2 و فیلش استفاده می کنم وهدفم اینه در المپیاد شیمی شرکت کنم و مدال کسب کنم ولی موقع مدرسه من باید درس های دیگه هم مثل زیست بخونم و از نظر مشاورم نمیشه هم المپیادی خوند و هم واسه کنکور و تو هر دو نتیجه عالی گرفت و من دوست دارم تو هر دو موفق باشم به نظر شما چه طور و چه مقدار باید مطالعه داشته باشم

پاسخ مشاور تحصیلی:

سلام. درباره اینکه نمی شود کنکور و المپیاد را بدون ضربه زدن به دیگری به موازات یکدیگر پیش برد، با مشاور شما هم عقیده هستم.
ولی مطالعه برای المپیاد شیمی و کنکور اگر به صورت متوالی باشد، نه تنها مضر نیست بلکه منجر به افزایش شانس موفقیت می شود.
یعنی به این صورت که شما تا پایان سال یازدهم فقط به المپیاد فکر کنید و دروس مدرسه را در سطح مناسب (و نه خیلی عالی) پیش ببرید و در صورت عدم کسب مدال طلا به مطالعه کنکور بپردازید.
این کار اگرچه شاید یک مقدار سطح مشغله و میزان مطالعه مورد نیاز شما را بالا ببرد ولی در نهایت نه تنها منجر به افت رتبه یا تراز کنکور نمی شود بلکه می توانید رتبه ای بهتر از آنچه که تصور میکردید را کسب کنید.
درباره منابع نیز مقاله زیر را بخوانید:
برنامه خوب و دقیق برای المپیاد شیمی

ارتباط رایگان با استاد حسین

برنده مدال طلای المپیاد شیمی و استاد کنکور

  • شما می توانید صفحه استاد را در اینستاگرام دنبال کنید و به صورت رایگان پاسخ تک تک سوالات خود را در زمینه درس شیمی دریافت کنید
  • کلیک کنید: اینستاگرام استاد شیمی

مشاوره کاملاً رایگان است!

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالات مرحله اول المپیاد شیمی

فهرست وسایل آزمایشگاه شیمی

سوالات مرحله دوم المپیاد شیمی
ارتباط رایگان و شبانه روزی با استاد حسین صفحه اینستاگرام استاد شیمی