۲۶ مرداد ۰۱

جزوه المپیاد شیمی

المپیاد شیمی یا المپیاد فیزیک؟ کدام را بخوانم

سوال کاربر شیمی‌پدیا نیما:

سلام خوبين من در مدرسه سلام درس ميخونم و نهمم و در انتخاب بين شيمي و فيزيك كه در هردو قبول شدم گيج شدم.علاقه ام به هردو يكسان است، از نظر تاثير در كنكور و آينده شغلي در ايران و خارج از كشور ميشه راهنماييم كنين

پاسخ مشاور تحصیلی:

سلام. هم المپیاد شیمی و هم المپیاد فیزیک از نظر نیاز به کلاس المپیاد خیلی مشابه هستند و اینکه در مدارس برتر درس میخوانید در موفقیت هردوی آنها خیلی موثر است.
با این حال تفاوت‌هایی هم به شرح زیر دارند؛ اولاً با مدال طلای المپیاد شیمی می‌توان در رشته‌های زیرگروه ریاضی-فیزیک و تجربی ادامه تحصیل داد ولی با مدال طلای المپیاد فیزیک فقط می‌توان در رشته‌های زیرگروه ریاضی-فیزیک بدون کنکور وارد دانشگاه شد. ثانیاً در صورت عدم کسب مدال طلا، مباحث مطروحه در المپیاد شیمی بسیار شبیه‌تر به شیمی کنکور است تا المپیاد فیزیک.
از نظر آینده شغلی بایستی به مشاورین انتخاب رشته دانشگاهی رجوع کنید. ولی تا جایی که بنده می‌دانم از نظر بازار کار در رشته‌های محض تفاوت چندانی حداقل در ایران وجود ندارد.
توصیه آخر: ببینید کدام رشته را بیشتر دوست دارید.

ارتباط رایگان با استاد حسین

برنده مدال طلای المپیاد شیمی و استاد کنکور

  • شما می توانید صفحه استاد را در اینستاگرام دنبال کنید و به صورت رایگان پاسخ تک تک سوالات خود را در زمینه درس شیمی دریافت کنید
  • کلیک کنید: اینستاگرام استاد شیمی

مشاوره کاملاً رایگان است!

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 + 14 =

سوالات مرحله اول المپیاد شیمی

فهرست وسایل آزمایشگاه شیمی

سوالات مرحله دوم المپیاد شیمی
ارتباط رایگان و شبانه روزی با استاد حسین صفحه اینستاگرام استاد شیمی